DRAMSKA PREDSTAVA „FISITK ILI SAN O SUNCU, MJESECU I JOŠ NEKIM SITNICAMA“ NA SCENI NARODNOG POZORIŠTA
U petak, 5. februara 2021. godine u 19:30 sati, na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo bit će izvedena komedija “Fistik ili san o suncu, mjesecu i još nekim sitnicama” autora Almira Imširevića, rađenu prema motivima drame Jurislava Korenića i Reihana Demirdžića, u režiji Admira Glamočaka.
Priča kaže da je u kući Despića, na obali Miljacke, dvadesetih godina prošlog stoljeća, igrana prva predstava u gradu Sarajevu. Pola stoljeća kasnije Jurislav Korenić i Reihan Demirdžić napisali su “Varalicu Fistika”, a onda, još novih pedesatak godina i ponovo – Fistik. Isti, a opet drugačiji.
U predstavi igraju: Vedran Đekić, Aleksandar Seksan, Milan Pavlović, Slaven Vidak, Aldin Omerović, Deni Mešić i Martina Mandek, Mona Muratović i Belma Salkunić.
Rezervaciju ulaznica možete izvršiti, online: www.nps.ba,
putem e-maila: boxoffice.nps@gmail.com,
telefonskim putem na broj: 033 221 682.
Radno vrijeme blagajne svakim radnim danom od 9:00 do 15:00 sati.
Na dan izvođenja predstave u dva termina od 9:00 -11:30 i 15:30-19:30 sati.